Sergi geçici enstalasyonlar ve etkinliklerden oluşmaktadır.

Geçici Enstalasyon

Cuma, Saat: 18–22;
Cumartesi & Pazar, Saat: 16–22

Kotti’de çalışma hayatı ve
Look at me behind the camera

Juma Hamdo & Jaś Miszewski

Reichenberger Straße ve Adalbertstraße arasındaki çeşitli mekânlar

I love Shoes
Friseur
Baklava Padisah
M-Style Kreuzberg
Späti-TV
Simitdschi  

Video portreler

İnsanlar Kotti’yi bankonun arkasında nasıl yaşıyorlar? Peki mutfakta çalışanlar kimler? Ne tür ticari ve mesleki iş kolları mevcut burada? Juma Hamdo ve Jas Miszewski tarafından hazırlanan ve çok sayıda dükkânın vitrininde görülebilen video çalışmalarında, uzun zamandır Kotti’nin bir parçası olup on yıllardır burayı şekillendiren insanların iş başındaki görüntüleri sunuluyor: Onları yemek pişirirken, ayakkabı tamir ederken ya da saç keserken görmek mümkün.

Augen-Blicke

Bina duvarında projeksiyonlu yansıma, Merkez Kütüphanesi, Adalbert Straße 2/4 (bina yan cephesi)

“Augen-Blicke” (Gözün-Bakışı), beş yıl boyunca Kottbusser Tor’da üç ayrı zamanda sunulan bir sergiydi. İlk kez Ekim 2017’de Yeni Kreuzberg Merkezi’nde (NKZ) yaşayanların binanın ön cephesinden Kottbusser Tor’a bakan büyük boyuttaki göz portreleri sergilendi. Üç yıl sonra, 2020’de, Jens-Nydal İlkokulu ve Gustav-Meyer Okulu'nun öğrencilerine ait göz portreleri Admiral sokağının bitimindeki okul binalarına asıldı (hâlâ oradalar). 2021 yılında okul çocuklarına ait 100’e yakın yeni göz portresi Kottbusser Tor U1, U3 metro durağının dış cephelerine kondu. 

Information is [a] Destination

Rosalie Wood (The Boys Club Berlin)

Adalbertstraße 4 (Kotti-Shop’un karşısında)

Kotti gibi geçiş noktası olan ve sürekli dönüşen bir yerle iletişim içinde olmak ne anlama geliyor? Bilgi çağında günün her dakikasını datalarla baş başa geçiriyoruz. Kotti Adası‘na özgü özel olduğunu düşündüğümüz nitelikleri (internette ulaşıma açık resimler, Instagram etiketlemeleri, demografik bilgiler) alıp bir bütün olarak kavrayabilmek üzere bir makineye attığımızda ne olur? Bu enstalasyon bu işin sonucu.

(K)ein guter Ort für Dates

Melanie Lischker

Skalitzer Straße 132–133

Ses ve video enstalasyonu

Charlottenburglular Kotti hakkında neler söylüyorlar? Turistler ne düşünüyor? Kotti medyaya nasıl yansıyor? Melanie Lischker, çok dilli söyleşilere dayalı ses enstalasyonuyla Kotti hakkındaki görüşleri bir araya getiriyor. Deneysel bir video çalışmasıyla Kottbusser Tor ile ilgili klişeleri ortaya koyarak çözümlüyor.

Seçme ve seçilme hakkı, emeklilik, eğitim


Admiralstrasse 1- Kafe Südblock’un karşısında

Enstalasyon, Afiş

“Seçme ve seçilme hakkı, emeklilik, eğitim” Kotti&Co üyelerinin taleplerini içeren büyük boyutta üç afiştir. Kottbusser Tor çevresindeki Kiracılar Topluluğu, göçün tarihinin şehir üzerindeki etkisini görünür kılmak üzere biraraya geldiler (www.kottico.net). Afişler, topluluğun protesto mekânını - Gecekondu’yu- geçici ve esnek bir sergi salonuna çeviren “Gecekondu Artı / Bir Medyum Olarak Gecekondu 2021” sergisinin birer parçalarıydılar. 

Etkinlikler